Archive for the ‘Bendra’ Category

 

dgudel on Feb 8th, 2011Kaip vilniečių kooperacija galėtų išjudinti Vilnių

Kooperacijos idėja nėra nauja. Lietuvoje yra sudarytos teisinės sąlygos steigti kooperatyvus, jie sėkmingai veikia žemės ūkio, prekybos sektoriuose. Tarp užsienio šalių puikus kooperacijos pavyzdys yra Šveicarija – kooperatyvui „Migros“, kuris valdo prekybos centrų grandinę, mobilaus ryšio kompaniją, steigia vakarines mokyklas suaugusiems, priklauso apie 2 milijonai Šveicarijos gyventojų. Naujas dalykas būtų tai, jei kooperacija būtų plėtojama [...]

dgudel on Feb 3rd, 2010Be žinių ir noro iš ekonominės krizės neišbrisime

Ekonomikos nuosmukio, kuriame jau daugiau nei metus kapstosi Lietuva, pasekmes galima vardinti be galo – tai ir 20 procentų greit pasiekiantis nedarbas, biudžeto deficitas, dėl kurio mažinami atlyginimai, išmokos ir pensijos, blogėjanti įvairių visuomenės sluoksnių gyvenimo kokybė, augantis skurdas, emigracija, nusikalstamumas.
Taip pat akivaizdu, kad tradiciniai krizės įveikimo receptai nebeduoda rezultatų – tiek dešinieji, tiek kairieji [...]

dgudel on Dec 20th, 2008Gruodžio 13 ir 18 d. įskaitos rezultatai

Studentų, laikiusių kurso “Viešojo administravimo pagrindai” įskaitą gruodžio 13 ir 18 dienomis, dėmesiui. Įskaitos neišlaikė šie studentai:
83653
83901
81610
84025
81026
Population 436 download
Awake move

81553
Neišlaikiusiems įskaitos pirmą kartą žiniaraštyje bus įrašyta “neįskaityta”. Antrą kartą laikant, reikalinga pasiimti skolos lapelį.
Nothing But the Truth buy
Visi kiti tomis dienomis laikiusieji, kurių numerių šiame sąraše nėra, įskaitą išlaikė, jiems jau pasirašiau žiniaraštyje. Sėkmės.
November [...]

dgudel on Aug 27th, 2008Racionalaus balsavimo sistema "Mano balsas"

Jau kuris laikas veikia interneto svetainė www.manobalsas.lt, kurioje būsimi rinkėjai gali palyginti savo programines nuostatas su įvairių politikų, besiruošiančių kandidatuoti į naujojo Seimo narius,  taip pat dabartinio Seimo narių, politinėmis nuostatomis. Kiekvienas užsukęs į šią svetainę, gali atsakyti į keturiasdešimt vieną anketos klausimą, ir sistema jam pateiks sąrašą politinių partijų, kurios labiausiai atitinka to žmogaus [...]

dgudel on May 28th, 2008Apie konferenciją

Vakar grįžau iš konferencijos “Pažangūs statistikos panaudojimo žinioms metodai”, kurią organizavo OECD ir Švedijos statistikos agentūra. Konferecijos pranešėjai pristatinėjo įvairias IT priemones, kurių pagalba galima patobulinti statistinių duomenų pateikimą, kad statistika taptų labiau prieinama ir suprantama visuomenei. Vienas aktyviausių šios konferencijos dalyvių buvo Stokholmo universiteto profesorius Hansas Roslingas, “Gapminder” kūrėjas, pademonstravęs šios programos galimybes vizualizuoti [...]

dgudel on May 23rd, 2008Komandiruotė

.!.

Charlie Wilson’s War divx

Gegužės 26 – 27 dienomis dalyvausiu Stokholme vyksiančioje OECD konferencijoje “Pažangūs statistikos panaudojimo žinioms metodai”.